Wniosek o 500 zł na dziecko możesz złożyć w naszej bankowości internetowej. Możesz to zrobić w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie.

Jak złożyć wniosek?

Aby złożyć wniosek w programie Rodzina 500+ musisz mieć dostęp do naszej bankowości internetowej. Otrzymasz go m.in. po otwarciu darmowego konta.

Przygotuj się Wypełnij formularz Czekaj na decyzję Korzystaj z pieniędzy
Zanim zaczniesz, zbierz niezbędne informacje     i dokumenty. Wypełnianie wniosku,
w zależności od stopnia skomplikowania, może Ci zająć od 10 do 30 minut.
Po jego wysłaniu przekażemy go do rządowego systemu emp@tia. Otrzymasz również potwierdzenie odbioru.
Wniosek zostanie rozpatrzony przez właściwy organ (np. ośrodek pomocy społecznej, urząd gminy). Od niego otrzymasz informację
o przyznaniu świadzczenia.
Środki otrzymasz bezpośrednio na konto, dzięki czemu będziesz mógł elastycznie zarządzać swoimi środkami 24 godziny na dobę.
   

Po zalogowaniu się na swoje konto należy kliknąć w ikonę "Rodzina 500+", która znajduje się na pasku menu po lewej stronie. Po kliknięciu na ikonę pokażą się dodatkowe informacje, po przeczytaniu których można przystąpić do wypełniania wniosku. Zalecamy zapoznać się z przygotowanym przez Bank poradnikiem.

Poradnik "Rodzina 500 plus"

Po wypełnieniu wniosku można sprawdzić jego status - do ikony "Rodzina 500+ po lewej stronie rozwiną się dodatkowe opcje.

   

Bank nie dokonuje weryfikacji formalnej i merytorycznej danych podanych we wniosku oraz załączników i nie posiada informacji dotyczących dalszej obsługi wniosku przez wybrany organ prowadzący w gminie, po tym jak wniosek zostanie do niego przekazany.

Wniosek oraz załączniki są usuwane z serwerów Banku po wysłaniu wniosku do systemu informatycznego emp@tia prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pieniądze będą wypłacane co miesiąc, do 30 września następnego roku, licząc od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami.

Jeśli złożysz wniosek do 1 lipca 2016 r. otrzymasz wyrównanie za kwiecień, maj i czerwiec.

Pieniądze trafią na wskazane we wniosku konto. Wniosek trzeba składać co roku począwszy od 1 sierpnia.  < Wróć   
 
  
virtualnetia.com | tworzenie stron