Wniosek o 500 zł na dziecko możesz złożyć w naszej bankowości internetowej. Możesz to zrobić w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie.

Jak złożyć wniosek?

Aby złożyć wniosek w programie Rodzina 500+ musisz mieć dostęp do naszej bankowości internetowej. Otrzymasz go m.in. po otwarciu darmowego konta.

Przygotuj się Wypełnij formularz Czekaj na decyzję Korzystaj z pieniędzy
Zanim zaczniesz, zbierz niezbędne informacje     i dokumenty. Wypełnianie wniosku,
w zależności od stopnia skomplikowania, może Ci zająć od 10 do 30 minut.
Po jego wysłaniu przekażemy go do rządowego systemu emp@tia. Otrzymasz również potwierdzenie odbioru.
Wniosek zostanie rozpatrzony przez właściwy organ (np. ośrodek pomocy społecznej, urząd gminy). Od niego otrzymasz informację
o przyznaniu świadzczenia.
Środki otrzymasz bezpośrednio na konto, dzięki czemu będziesz mógł elastycznie zarządzać swoimi środkami 24 godziny na dobę.
   

Po zalogowaniu się na swoje konto należy kliknąć w ikonę "Rodzina 500+", która znajduje się na pasku menu po lewej stronie. Po kliknięciu na ikonę pokażą się dodatkowe informacje, po przeczytaniu których można przystąpić do wypełniania wniosku. Zalecamy zapoznać się z przygotowanym przez Bank poradnikiem.

Poradnik "Rodzina 500 plus"

Po wypełnieniu wniosku można sprawdzić jego status - do ikony "Rodzina 500+ po lewej stronie rozwiną się dodatkowe opcje.

   

Bank nie dokonuje weryfikacji formalnej i merytorycznej danych podanych we wniosku oraz załączników i nie posiada informacji dotyczących dalszej obsługi wniosku przez wybrany organ prowadzący w gminie, po tym jak wniosek zostanie do niego przekazany.

Wniosek oraz załączniki są usuwane z serwerów Banku po wysłaniu wniosku do systemu informatycznego emp@tia prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pieniądze będą wypłacane co miesiąc, do 30 września następnego roku, licząc od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami.

Pieniądze trafią na wskazane we wniosku konto. Wniosek trzeba składać co roku począwszy od 1 sierpnia.

Jeśli złożysz kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek do 31.08.2017 r., przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik nastąpi do 31.10.2017 r. czyli zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu. Im później złożony wniosek tym późniejsza wypłata świadczenia tj.:

-        złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30.11.2017 r.,

-        złożenie wniosku w październiku spowoduje, że przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31.12.2017 r.,

-        złożenie wniosku w listopadzie spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku,

-        złożenie wniosku w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia następnego roku spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Uwaga!!! Pamiętaj, że wskutek złożenia wniosku później niż w październiku, prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego.  < Wróć   
 
  
virtualnetia.com | tworzenie stron